логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Во Марковиот манастир „Св. вмч. Димитриј Солунски“ (Маркова Сушица), ноќта, петок кон сабота, 27-28 април 2012 година, на празникот на светите апостоли Аристарх, Пуд и Трофим, со почеток во 22:00 ч. ќе се отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија.

Се покануваат сите православни христијански души на љубовно заедничарење со Бога.
 
 

Лето Господово 2012Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie