логоFacebookTwitterYouTubeeMail


markov.sv.Zlata1.jpg

Скопје, 2010 год. - Соборен храм св. Климент Охридски

 

На 23 август 2010 година,  во соборниот храм св. Климент Охридски, во Скопје,  ќе се отслужи Божествена  Литургија.

Литургијата ќе отпочне во 8 ч.Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie